Robert Pattinson Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zatrazite pomoc u vezi lektire !

+11
Micy
^^ Twilight Fan ^^
*DaRk.FaNtAsY*
neda410
*Isidora^^Cullen*
*little vamps*
.But Home Is Nowhere.
Miss Bell@
<_Trapped_Inside_My_Dream
Rosalie Lillian Hale
*MracnaSvetlost*
15 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 Empty Re: Zatrazite pomoc u vezi lektire !

Počalji od .But Home Is Nowhere. Čet Apr 08, 2010 10:23 am

http://www.znanje.org/lektire/i22/09/02iv0909/index.htm
.But Home Is Nowhere.
.But Home Is Nowhere.
VIP Member
VIP Member

Posts : 54742
Age : 32
Location : Th!S CeLLuL0!d DrEaM

http://poet-world.darkbb.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 Empty Re: Zatrazite pomoc u vezi lektire !

Počalji od neda410 Sub Apr 10, 2010 12:39 am

Hvala ti punoooooo.... Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 48452
neda410
neda410
Edward te je ugrizao
Edward te je ugrizao

Posts : 1196
Age : 27
Location : Priga city

Nazad na vrh Ići dole

Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 Empty Re: Zatrazite pomoc u vezi lektire !

Počalji od Micy Ned Apr 25, 2010 6:56 am

jel ima neko:
Zov Divljinje..
ili
Glas Divljine...

kako gde...
procitala bih ja..al nemam vremena..
Micy
Micy
I'm somebody else
I'm somebody else

Posts : 1467
Age : 27
Location : Moon

Nazad na vrh Ići dole

Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 Empty Re: Zatrazite pomoc u vezi lektire !

Počalji od Stefy Ned Apr 25, 2010 8:26 am

E i meni treba to, ali prepričano.
Imam u četvrtak tu lektiru.
Stefy
Stefy
Preselila si se u Forks
Preselila si se u Forks

Posts : 17
Age : 27

http://www.Elizabeth-Gutierrez.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 Empty Re: Zatrazite pomoc u vezi lektire !

Počalji od *Music Freak* Pon Apr 26, 2010 9:29 am

da li imate neki link mozda za seminarski..treba mojoj sestri..treba da uradi edgar alan po-gavran
*Music Freak*
*Music Freak*
Edward i ti ste najbolji prijatelji
Edward i ti ste najbolji prijatelji

Posts : 185
Age : 26

Nazad na vrh Ići dole

Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 Empty Re: Zatrazite pomoc u vezi lektire !

Počalji od .But Home Is Nowhere. Pon Apr 26, 2010 9:32 am

Džek London ~ Zov divljine


Pisac:
Jack London rođen je 1876 u San Francisku. U mladosti se bavio raznoraznim poslovima, a bio je čak i tragač za zlatom. Izvještavao je kao ratni dopisnik u Rusko-japanskom ratu. Po uvjerenju socijalist, čest je govornik na raznim socijalističkim skupovima. Pjesnik je prirode i bunta, slavi snažne, poduzetne ličnosti, koje se ne mire s okolnostima u kojima žive, već svladavaju prepreke borbom i snagom volje. Poznata su mu djela: "Morski vuk", poluautobiografski roman "Martin Eden", "Zov divljine", "Bijeli očnjak", "Mjesečeva dolina", "Ljudi s dna", "Željezna peta" (vizija fašističke opasnosti u Americi), "Vukov sin" i dr.
U romanu "Zov divljine" svoje je doživljaje s Aljaske pretopio u priču u kojoj se ljudi i psi bore za opstanak u potrazi za plemenitim metalom. Umro je 1916. godine u Glen Ellenu.

Vrijeme radnje:1897.,1898.

Mjesto radnje:Santa Clara,Aljaska

Likovi:Pas Buck,Perrault,Francois,John Thorton
Opis dva lika:pas Buck je veliki i snažan pas. Imao je bogatu gustu dlaku,bijelu njušku
široka prsa i prodorne oči. Bio je to veličanstven i hrabar pas,potomak vuka. Spasio je život
svom gospodaru.Podnosio je velike hladnoće i vukao teške zaprege. Na Aljasci je osjetio zov koji ga je vukao u divljinu među njegove pretke.
John Thorton je kopač zlata. Spasio je Bucka i zavolio ga.Pomagao mu je i njegovao ga za vrijeme njegove bolesti.On je visok, smeđekos čovjek. Zahvaljujući Bucku u okladi je zaradio novce s kojim je kupio opremu za kopanje zlata. Pronašao ga je, ali je nesretno stradao sa svojim prijateljima.

Tema:Život pasa u zaprezi na Aljasci.

Pouka:U životu treba biti uporan i hrabar.Treba pružiti pomoć svim svojim bližnjima a
pogotovo svojoj obitelji.

Kratak sadržaj:U velikoj kući u dolini Santa Clara živio je pas Buck.Bila je to veličanstvena
životinja. Živio je ugodnim životom. Prijevarom jednog sluge Buck je prodan nekom nepoznatom čovjeku. Neznanac ga je ukrcao u vlak te ga je odveo daleko od njegova doma. Bucka su ponovno prodali. Njegov novi vlasnik bio je vladin službenik koji je prevozio poštu između udaljenih mjesta Aljaske.Tamo je Buck susreo snijeg i vrlo niske temperature.Vukao je saonice sa ostalim psima,prevozeći poštu. Budući je bio hrabar uspio je izboriti mjesto na čelu zaprege. Opet je promijenio gospodare. Novi gospodari nisu bili upoznati sa tjeranjem zaprege sa saonicama. Mučili su izmućene pse. Kod Johnove kolibe zaprega se zaustavila. Buck je bio
iznemogao. Zaprega je krenula dalje, ali su se utopili u jezeru. Buck je ostao živjeti s Johnom. Čuvao ga je pazio i njegovao, a pas mu je uzvračao ljubav.Jednom mu je zgodom spasio život. Zahvaljujuci Bucku John je na okladi zaradio tisuću dolara. John i njegovi prijatelji kupili su tim novcem pribor za kopanje zlata. Krenuli su u divljinu u potragu za zlatom.Pronašli su zlato,a za to vrijeme su se psi odmarali. Buck je na tom mjestu osjetio zov divljine. Nešto ga je vuklo sve dublje i dublje u šumu.Taj osjećaj ga je udaljavao od njegovog najdražeg gospodara Johna. Otišao je u šumu i tamo je upoznao mlađeg vuka. U njemu se propudio nagon za lovom,te je ulovio losa. Dok je bio u šumi logor su napali Indijanca te ubili Johna. Kad se Buck vratio i vidio što se desilo napao je indijance, a ovi su se razbježali od straha. Buck je bio tužan i sam. Na jezero je stigao čopor vukova i Buck im se nakon kratke borbe pridruži. Vratio se prirodi i bio je potpunoslobodan. No ipak, prepričavala se legenda u kojoj su lovci viđali velikog psa-vuka kako sjedi uz kolibu na jezeru i tuguje za svojim gospodarom, a potom se ponovo vraća šumi.
Uzbudilo me kad je Buck u žestokoj i nemilosrdnoj borbi sa Spitzom postao vođa zaprege.
Rastužilo me kad su indijanci ubili Buckova gazdu Johna i njegove prijatelje.
Nasmijalo me kad Buckove gazde nisu ravnomjerno natovarili saonice, te su se ove u prvom zavoju prevrnule, a sve stvari bijahu porazbacane uokolo.
.But Home Is Nowhere.
.But Home Is Nowhere.
VIP Member
VIP Member

Posts : 54742
Age : 32
Location : Th!S CeLLuL0!d DrEaM

http://poet-world.darkbb.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 Empty Re: Zatrazite pomoc u vezi lektire !

Počalji od Micy Uto Apr 27, 2010 12:29 am

i meni treba za cetvrtak Very Happy

tnx nicky Very Happy
Micy
Micy
I'm somebody else
I'm somebody else

Posts : 1467
Age : 27
Location : Moon

Nazad na vrh Ići dole

Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 Empty Re: Zatrazite pomoc u vezi lektire !

Počalji od neda410 Uto Nov 02, 2010 6:12 am

Jel moze neko da mi nadje Salasara od Veljka Petrovica?
neda410
neda410
Edward te je ugrizao
Edward te je ugrizao

Posts : 1196
Age : 27
Location : Priga city

Nazad na vrh Ići dole

Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 Empty Re: Zatrazite pomoc u vezi lektire !

Počalji od .But Home Is Nowhere. Uto Nov 02, 2010 8:12 am

Mi to nismo radili :S
.But Home Is Nowhere.
.But Home Is Nowhere.
VIP Member
VIP Member

Posts : 54742
Age : 32
Location : Th!S CeLLuL0!d DrEaM

http://poet-world.darkbb.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 Empty Re: Zatrazite pomoc u vezi lektire !

Počalji od Ina Vujovic Uto Feb 08, 2011 3:38 am

Zna li ko sta u vezi lektire "Glad i kamenje?" :D
Ina Vujovic
Ina Vujovic
Preselila si se u Forks
Preselila si se u Forks

Posts : 1
Age : 29

Nazad na vrh Ići dole

Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 Empty Re: Zatrazite pomoc u vezi lektire !

Počalji od Bojana Winchester Uto Feb 15, 2011 8:39 am

Uh nazalost nista ne znam o toj..:/
Bojana Winchester
Bojana Winchester
Robert Mod
Robert Mod

Posts : 33192
Age : 29

http://www.truebloodsrbija.vampire-legend.com

Nazad na vrh Ići dole

Zatrazite pomoc u vezi lektire ! - Page 2 Empty Re: Zatrazite pomoc u vezi lektire !

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu